Na Gutwinie jest fajnie i Akcja Wakacje – piękna pogoda i mnóstwo zabawy

’Na Gutwinie jest fajnie!” – pod takim hasłem wczoraj na terenach zielonych ośrodka wypoczynkowego Gutwin odbył się piknik rodzinny, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu.

Radio Ostrowiec w ramach wakacyjnej 'Akcji Wakacje’ też tam było. W naszym plenerowym studiu jako pierwszy pojawił się dyrektor ostrowieckiego MOSiR-u- Piotr Węglewicz. – Na piknik zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji. Są animacje dla dzieci, występy artystów, stoiska, gdzie specjalnie dla dzieci i całych rodzin przygotowane są zajęcia sportowe, twórcze i rozrywkowe. Pogoda dopisuje i cieszymy się, że ten piknik tak dobrze wypadł – mówił wczoraj na naszej antenie.
Na uczestników pikniku czekało mnóstwo dobrej zabawy. Na scenie wystąpił 'Teatr Pana O.”, który wystawił spektakl 'Scooby Doo i Straszny Zamek”. Nie zabrakło wesołych piosenek, wspólnych zdjęć z bohaterami spektaklu, a specjalnie dla najmłodszych animacje poprowadzili Scooby Doo, Daphne, Welma i Fred. Podsumowaniem występów był dyskoteka prowadzona przez Scooby Doo i Kudłatego z wykorzystaniem barwiących proszków holi. Nieco starsi uczestnicy mogli zapoznać się z wieloma grami planszowymi. 'Kuferek z planszówkami” zaprezentował aż 30 różnych gier, w które było można oczywiście pograć. O stronę sportową zadbali instruktorzy MOSiR – nie zabrakło popularnych gier i zabaw. Wszystkie atrakcje cieszyły się dużą popularnością i podobały się uczestnikom pikniku rodzinnego.

Animacje dla dzieci poprowadzili też pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Przedszkola Promyk. Dużą frajdę dzieciakom sprawiło miasteczko dmuchańców, z których można było korzystać nieodpłatnie.

– Jestem pozytywnie zaskoczona, że jest tu wiele gier dla młodszych, jak i starszych osób. Każdy może znaleźć coś dla siebie np. są tu duże dmuchańce i dmuchane kule, do których można wejść, a to fantastyczna zabawa – mówiła Anastazja.

– Spacerujemy jak tylko jest taka możliwość. Dzisiaj mamy tak piękną pogodę, że aż żal było siedzieć w domu, a tu tyle fajnych atrakcji przygotowano – dodawała Paulina.
Ogromną popularnością cieszyły się gadżety Radia Ostrowiec, po kilkunastu minutach cały Gutwin wypełnił się kolorowymi balonami z naszym logo.  Dzieciaki ustawiały się kolejce żeby wziąć udział w naszych konkursach. Musiały, m.in. wykazać się wiedza o youtuberach, dyscyplinach sportowych i naszej stacji. Odpowiadały śpiewająco.

A kolejny piknik na Gutwinie zaplanowano na 8 sierpnia.

/masz/

Podziel się

Ważne wydarzenia