W powiecie ostrowieckim tylko w liceum Konarskiego wszyscy zdali maturę

W żadnej ze szkół średnich prowadzonych przez powiat ostrowiecki zdawalność tegorocznej matury nie wyniosła sto procent. Taki wynik osiągnęli tylko uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego.

Najlepiej wśród placówek samorządowych poradzili sobie uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego imienia Joachima Chreptowicza, gdzie 4 osoby nie zaliczyły jednego przedmiotu i będą mogły się poprawić w sesji poprawkowej w sierpniu. W THMie – i to drugi najlepszy wynik w powiecie ostrowieckim – nie zdała jedna osoba, a poprawić będzie się mogło 9 osób.
Wszyscy natomiast zdali maturę w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego. – Nie lubię rankingów, ale cieszę się bardzo, że udało nam się przeprowadzić młodzież przez ten trudny dla wszystkich czas pandemii i nauki zdalnej – mówi Kinga Wnuk, dyrektor szkół imienia Stanisława Konarskiego. – To był bardzo trudny dla wszystkich rok. Był wymagający dla uczniów, ale też dla nauczycieli. To był zupełnie inny system pracy. My się cieszymy, że mieliśmy możliwość organizacji konsultacji stacjonarnych i z tego korzystaliśmy w drugim semestrze, ale jednak to było możliwe tylko w drugim semestrze. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tak trudnej sytuacji tak dobrze sobie poradziliśmy – dodaje.
Dyrektor Wnuk nie jest zdziwiona gorszymi wynikami tegorocznej matury w kraju i tłumaczy uczniów – Oni naprawdę mieli prawo napisać maturę nieco gorzej – mówi. – Należy zwrócić uwagę na to, że ten egzamin naprawdę nie był prostszy. Obiecywano, że będzie prostszy i o ile w naszej ocenie prosty był egzamin z języka angielskiego, z matematyki na poziomie podstawowym, to już matematyka rozszerzona była bardzo trudna. Trudny był też egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym i to widać po wynikach – ocenia dyrektor Wnuk.
Wyniki osiągnięte przez maturzystów w liceum Konarskiego są z poszczególnych przedmiotów do około 30 proc. wyższe niż średnia krajowa, czy wojewódzka.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia