Najbliższa pomoc dentysty w nocy i w święta w Starachowicach

żródło: pixabay.com

Po wielu latach w regionie wreszcie będą działały – choć tylko dwa – gabinety stomatologiczne, gdzie w przypadkach nagłych – w nocy oraz dni świąteczne przyjmie nas lekarz.

Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał drugą umowę na świadczenie nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej. To przychodnia Corten Medic w Kielcach, która znajduje się przy alei Legionów w budynku stadionu piłkarskiego Korony Kielce.

W województwie świętokrzyskim przez wiele lat brakowało nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej. Wycena usług przez NFZ była tak niska, że nikt nie był zainteresowany uruchomieniem takich świadczeń.
Dopiero miesiąc temu pierwszą umowę z Funduszem podpisał NZOZ Dens Lux w Starachowicach, który mieści się przy ulicy Radomskiej 70 (w budynku szpitala powiatowego).

Od 1 lipca doraźną pomoc stomatologiczną można uzyskać także w Kielcach – jak mówi Beata Szczepanek, rzeczniczka NFZ-etu, w gabinetach pełniących dyżur pacjenci przyjmowani są wyłącznie w przypadkach nagłych, nie prowadzi się tam leczenia zachowawczego.
W dni powszednie dyżury stomatologiczne pełnione są w godzinach od 19 do 7 rano. W sobotę, niedzielę i święta – całodobowo.

Podziel się

Ważne wydarzenia