Starostwo powiatowe podsumowało wyniki tegorocznej matury

Wydział edukacji Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumował wyniki tegorocznych matur. Egzaminu dojrzałości spośród sześciuset siedemdziesięciu ośmiu maturzystów nie zdało czterdzieści jeden osób, a dziewięćdziesiąt dziewięć będzie mogło przystąpić do sesji poprawkowej w sierpniu.

Poprawkę w sierpniu mogą pisać tylko ci maturzyści, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu. W liceach uprawnionych do tego będzie trzydzieści pięć osób, w technikach sześćdziesiąt cztery. Maturę definitywnie oblało w tym roku dziesięciu licealistów i trzydziestu jeden uczniów techników. – Najlepiej w tym roku poradzili sobie uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego imienia Joachima Chreptowicza, gdzie zdawalność wyniosła blisko 97 procent. Na stu dwudziestu dwóch uczniów tylko cztery osoby nie zdały egzaminu z jednego przedmiotu i będą miały możliwość poprawiania w sierpniu. Drugi wynik należy do Zespołu Szkół nr 3, czyli THMu. Tam zdawalność wyniosła 92 procent i jest to jeden z lepszych wyników w kraju, jeżeli chodzi o szkoły techniczne – informuje Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji starostwa powiatowego. W THMie maturę pisało stu dwudziestu pięciu uczniów. Nie zdała jedna osoba, a poprawić będzie się mogło dziewięć  osób.
W I LO imienia Stanisława Staszica matury nie zdało sześć osób na osiemdziesięciu siedmiu piszących, poprawiać będzie się trzynaście. To daje zdawalność na poziomie 78,2 procenta.
W III Liceum Ogólnokształcącym imienia Władysława Broniewskiego, gdzie do matury przystąpiło stu dwudziestu trzech maturzystów, nie zdała jedna osoba, a do sesji poprawkowej dopuszczonych jest czternaście. Zdawalność w tej szkole wyniosła 87,8 procent.
W szkole Mistrzostwa Sportowego maturę oblały trzy osoby, a pisało ją w tej szkole sześćdziesiąt cztery osoby. Do poprawki mogą przystąpić cztery. Zdawalność to 89,1 procenta.

Najwięcej, bo piętnaście osób nie poradziło sobie z maturą w dawnej Samochodówce. Tam zdawalność wyniosła zaledwie 30,8 procenta, podczas gdy średnio w technikach na terenie przekroczyła 66 procent. W Ekonomiku wyniosła 50,7 procenta, a w Budowlance – 51,2 procenta.

/mag/

Ważne wydarzenia