Ostrowczanie wykręcili niezły wynik w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Ostrowiec Świętokrzyski zakończył rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski na dwudziestym miejscu spośród pięćdziesięciu trzech miast biorących udział w zabawie. Czterystu sześciu rowerzystów mogłoby ponad dwa razy okrążyć kulę ziemską, bo pokonali łącznie 87 tysięcy 730 kilometrów.

– Myślę, że wynik czterystu sześciu uczestników w rywalizacji w samym Ostrowcu, czyli osób, które pobrały pobrały aplikację i miały ją włączoną to dosyć ważna informacja dla miasta i będzie mieć swój wpływ na rozwój całej turystyki rowerowej – mówi Kamil Stelmasik, koordynator inicjatywy w Ostrowcu, której organizatorzy – miasto Bydgoszcz – udostępnili dziś wszystkie zebrane przez aplikacje dane. Niektóre z naszego miasta są imponujące, zwłaszcza te indywidualne. – Jan Wesołowski zajął 43 miejsce na kilkanaście tysięcy rowerzystów w całym kraju. Sam przejechał w ciągu tego miesiąca około 3900 kilometrów.  Zaraz za nim był Andrzej Pikus z grupy ogólnej, który przejechał ponad 3700 kilometrów – wymienia Kamil Stelmasik.
A rowerzyści – dodajmy – kręcili kilometry dla swoich miast w ponad 50 krajach na świecie, w tym na przykład w Emiratach Arabskich, Meksyku czy Stanach Zjednoczonych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia