W sobotę Giełda Przydasiów w Częstocicach i piknik charytatywny dla małej Sandry

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Radą Osiedla Częstocice drugi rok z rzędu organizują Giełdę Przydasiów, czyli charytatywny festyn rodzinny połączony z nietypowym kiermaszem.

– Każdy może przynieść jakiś niepotrzebny przedmiot z domu, to mogą być artykuły gospodarstwa domowego, książki, odzież, zabawki w dobrym stanie. Przedmioty te wystawiamy na stoiska i nowych właścicieli mogą znaleźć za drobną kwotę wrzuconą do puszki Fundacji „Kolorowe Motyle” – mówi Magdalena Kłys z ostrowieckiego MOPSu.
A w tym roku zbierane środki zasilą konto trzyletniej Sandy Kamińskiej, która po wylewie krwi do mózgu cierpi na spastyczny niedowład kończyn i potrzebuje kosztownej operacji, by móc w przyszłości chodzić i normalnie żyć. Czasu na zebranie pieniędzy zostało bardzo niedużo. – Pieniądze są zbierane do 14 lipca, bo dzień później muszą już być na koncie amerykańskiej kliniki, gdzie ma zostać przeprowadzona operacja Sandry. Kwota, której brakuje, by ta operacja doszła do skutku, jest poza zasięgiem rodziców dziewczynki – wyjaśnia Magdalena Kłys.
Oprócz kiermaszu na uczestników festynu czekać będzie wiele atrakcji, także za drobne datki. – Będzie dmuchany zamek, basem kulkowy, żywa maskotka, duże bańki mydlane. Będzie popcorn, wata cukrowa, zakręcony ziemniak. Będzie można sobie zrobić pomiar cukru, ciśnienia – zachęca do udziału w festynie i pomocy małej Sandrze Magdalena Kłys.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę 3 lipca na placu zabaw przy ulicy Świętokrzyskiej. Początek o 14.00.
Dodam, że obecny na pikniku będzie rachmistrz spisowy, który pomoże w wypełnieniu spisowego obowiązku.

/mag/

Ważne wydarzenia