Ulicę Borowską w Wymysłowie w dzień doświetlają lampy uliczne. To przez awarię sterowników

Obraz Manfred Richter z Pixabay

W Wymysłowie w gminie Kunów uliczne latarnie palą się przez cały dzień i nie są wyłączane na noc – zawiadamia Radio Ostrowiec zdumiony słuchacz, pytając co się stało?

– Jechałem przez Wymysłów od strony wysypiska i w środku dnia palą się tam latarnie. Czy nikogo to nie interesuje, czy nikt tam nie chce oszczędzać? – pyta nasz słuchacz.
Faktycznie, już trzecią dobę ulice Wymysłowa rozświetla w dzień nie tylko słońce, ale i światło latarni. – Wszystko przez awarię sterowników – tłumaczy Lech Łodej, burmistrz gminy Kunów. – Mamy awarię zegara, który steruje oświetleniem na ulicy Borowskiej w Wymysłowie. Sprawa została już zgłoszona do konserwatora i awaria szybko zostanie usunięta i światła w dzień już nie będą się świecić – dodaje.
Sterowniki oświetlenia ulicznego już nie pierwszy raz sprawiają na terenie gminy Kunów problem. Montowane były w latach 2010-14 i sukcesywnie są wymieniane na bardziej niezawodne.
Samorząd zresztą inwestuje w wymianę starego oświetlenia na nowoczesne ledowe. – Nie jesteśmy w stanie wymienić od razu całości oświetlenia. Wymieniliśmy połowę lamp na terenie gminy. Jest to 816 sztuk. Wczoraj oddaliśmy inwestycję w miejscowości Boksycka. Na krótkim, ale ważnym odcinku o długości 416 metrów wymieniliśmy 16 lamp na ledowe. W przyszłym roku chcemy wymienić oświetlenie na kolejnych 16 odcinkach – zapowiada burmistrz Łodej.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia