Budynek DPS-u przy Długiej już po remoncie

Do użytku oddany został dziś wyremontowany budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Długiej, w którym w 2019 roku wybuchł pożar.

Dyrektor Karolina Nowak, podczas dzisiejszej uroczystości podkreślała, że jeszcze przed pożarem placówka wymagała modernizacji.
– Mieliśmy tutaj bardzo małą kubaturę sanitariatów, wąskie ościeżnice, brodziki kąpielowe były bardzo wysokie, ponieważ nie mieliśmy odpływów liniowych – wymieniała.
Remont budynku kosztował 490 tysięcy złotych, z czego 170 tysięcy stanowiło dofinansowanie ze środków PFRON-u.
Zbudowano, m.in. nowe piony kanalizacyjne, wymieniono ogrzewanie, zainstalowano sześć kamer monitoringu oraz wyremontowano całe piętro budynku, które dwa lata temu zniszczył pożar.
W imieniu mieszkańców DPS-u głos zabrał Sławomir Szymczyk.
– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ten dar. Państwa postawa utwierdza nas w przekonaniu, że w trudnych chwilach zawsze możemy liczyć na Waszą solidarną i bezinteresowną pomoc – mówił.
Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego podkreślała, że wieloletni budynek nie spełniał standardów, które dziś obowiązują. I ten, wymuszony przez pożar szybszy remont poprawi jakość życia pensjonariuszy.
– To nie był budynek przystosowany dla starszych, schorowanych ludzi czy osób niepełnosprawnych. W tej chwili jest już zupełnie inna jakość, biorąc pod uwagę całą sytuację, będziemy starali się cały czas poprawiać dla Państwa warunki. Bardzo się cieszę, że tak sprawnie udało się ten remont przeprowadzić – podkreślała.
Na dzisiejszej uroczystości obecni byli także Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Michalski, dyrektor oddziału świętokrzyskiego PFRON, a także radni miejscy i powiatowi.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia