Ostatnie godziny na kręcenie kilometrów dla Ostrowca w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

żródło: pixabay.com

To już ostatni dzień zmagań w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. O północy kończy się kręcenie punktów dla poszczególnych miast przez miłośników dwóch kółek. W tym roku w zabawie uczestniczy ich aż 53. Na prowadzeniu niezmiennie znajduje się Nowa Sól. Ostrowiec zajmuje 20 miejsce.

– W ostatnich dniach cały czas wymieniamy się pozycją 19 i 20 z miastem sąsiednim czyli ze Skarżyskiem-Kamienną. Według aplikacji liczba aktywnych rowerzystów którzy kręcą kilometry dla Ostrowca wynosi 404 osoby. Zdobyły one już 1262 punkty dla naszego miasta, co stanowi ponad 85 tys km – wylicza Kamil Stelmasik, prezes Stowarzyszenia 'Ostrower’ i koordynator akcji w Ostrowcu.
Dodaje, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni podwoiliśmy liczbę aktywnych uczestników. Najbardziej wytrwali rowerzyści przejechali dla naszego miasta ponad 1000 kilometrów, ale są i tacy którzy przejechali nawet 3600.
– Myślę, że jak na taką liczbę i na taką pogodę, jaka nam towarzyszy upał czy zaangażowanie całego środowiska to jest to bardzo dobry wynik. Tym bardziej, że tych miast w rywalizacji przybywa. Są dużo silniejsze, bo tutaj cały czas od niemal samego początku Nowa Sól i Biała Podlaska czy Puławy są na podium. Ciężko jest dogonić takich gigantów, gdzie liczba aktywnych użytkowników aplikacji przewyższa 2-3 tysiące użytkowników.

Kamil Stelmasik zaznacza, że Rowerowa Stolica Polski to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim sportowa przygoda i dobra zabawa, a także aktywność fizyczna, która wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Dodatkowym atutem jest promocja miasta, dzięki mapie ciepła, czyli informacji, które trasy są najczęściej wybierane przez rowerzystów z Ostrowca.

W poprzednich edycjach zabawy Ostrowiec Świętokrzyski uplasował się na 6 i 10 miejscu. Wiadomo już, że będzie uczestniczył w kolejnych dwóch edycjach tej rowerowej zabawy, bo umowa z miastem Bydgoszcz została podpisana na kolejne lata.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia