Ekologiczny piknik z wieloma niespodziankami organizuje referat zieleni miejskiej

’Spotkania w zieleni’ z przewodnim hasłem 'Drzewo w krajobrazie’ organizuje w najbliższą niedzielę referat zieleni ostrowieckiego Urzędu Miasta. Na uczestników czekają niespodzianki.

Na Rynku na mieszkańców miasta czekać będzie szereg atrakcji i niespodzianka – pół tysiąca pakietów sadzonek trzech roślin: lawendy, róży rabatowej oraz drzewka. Wśród nich odmiana jarzębu pospolitego, leszczyna o czerwonych liściach, skrętolistna wierzba i brzoza brodawkowata. Sadzonki otrzymać będzie można w zamian za trzy książki w bardzo dobrym stanie. Zostaną one przekazane szkołom i Domom Pomocy Społecznej. Pierwsze sto osób otrzyma ekologiczną torbę na zakupy. – Chcemy zmieniać nawyki, a nie klimat i jest to kolejne hasło tego wydarzenia. Przygotowaliśmy bawełniane ekotorby z pięknym nadrukiem reprodukcji obrazu Irysy Claude Monet’a, żeby zachęcać do rezygnowania z plastikowych toreb na rzecz tych ekologicznych – mówi Milena Gawąd, kierownik referatu zieleni Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na Rynku stanie wystawa 'Drzewo w krajobrazie’ poświęcona roli drzew i alei przydrożnych. Wraz z przewodnikiem będzie można wybrać się na spacer dendrologiczny po Parku Miejskim. Płytę Rynku wypełnią stoiska edukacyjne poświęcone ekologicznemu stylowi życia i zielonej energii. – Między innymi będzie to rowerowe kino. W namiocie będzie system trzech rowerów, krzesełka jak w kinie i dzieci i młodzież pedałując wytwarzają prąd, który napędza komputer i rzutnik wyświetlający taki ekologiczny pokaz multimedialny – opowiada kierownik Gawąd. W ramach imprezy do Ostrowca przyjedzie też Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej z systemem fotowoltaiki na dachu, który zasili czekające na dzieci komputery. Ale będzie również można zagrać w planszówki i wziąć udział w warsztatach wytwarzania biżuterii z materiałów z odzysku, czy własnego lasu w słoiku. A to wszystko w godzinach od 11 do 15.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia