To była już XVIII Gala Stypendystów Starosty Ostrowieckiego

W murach III Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Broniewskiego odbyła się w poniedziałek XVIII już Gala Stypendystów Starosty Ostrowieckiego. Starosta Marzena Dębniak przyznała dziesięć stypendiów w wysokości 2 tysięcy złotych każde, w tym sześć naukowych, trzy sportowe oraz jedno z zakresu kultury.

– Ja jestem pod wrażeniem tych młodych ludzi, którzy osiągają sukcesy na różnych polach, są nagradzani w kilku konkursach i olimpiadach w jednym roku. Niektórzy osiągają sukcesy sportowe i jednocześnie na polu naukowym. Widać, że to osoby, które wiedzą czego chcą, są ukierunkowane i dążą ciężką pracą do celu. Ja dziękuję też rodzicom, wychowawcom, ale przede wszystkim tym młodym ludziom – mówi starosta Dębniak.
W dziedzinie naukowej stypendiami nagrodzeni zostali Szymon Życiński i Piotr Kurosad z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Joachima Chreptowicza, Piotr Gawroński, Paweł Kępiński i Tomasz Batóg z III liceum imienia Władysława Broniewskiego, a także Dawid Wójtowicz z Zespołu Szkół nr 3, czyli dawnego THMu.
Stypendia sportowe otrzymali: młody waterpolista Kacper Nabrzuchowski z I liceum imienia Stanisława Staszica, Wiktor Staniszewski, także waterpolista oraz Bartosz Michta, pływak z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Stypendium artystyczne odebrała z kolei Inez Czajkowska, wokalistka z liceum Broniewskiego.
Za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne przyznane zostały także wyróżnienia, a podziękowania otrzymali także opiekujący się zdolnymi uczniami nauczyciele.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia