Ostatni moment, żeby złożyć wniosek o świadczenie 500 plus z wyrównaniem za czerwiec

żródło: pixabay.com

Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o świadczenie 500 plus muszą się pospieszyć. Czerwiec to ostatni moment na to, aby otrzymać pieniądze do końca wakacji z wyrównaniem za ten miesiąc.

– Wypłata tzw. 500-setki związana jest z terminem złożenia wniosku. Im szybciej rodzice złożą wniosek, tym szybciej dostaną pieniądze. 1 czerwca zaczął się nowy okres zasiłkowy. Pierwsze wypłaty już zostały zrealizowane. Mamy jeszcze grono około 500 osób, które nie złożyły wniosku, ale internetowo pomału spływają. Dzwonią do nad osoby, które w tym miesiącu nie otrzymały wypłaty świadczenia. Przypominamy, że trzeba złożyć nowy wniosek, żeby pieniądze z czerwiec nie przepadły – podkreśla Justyna Gawlik, kierownik działu świadczeń rodzinnych w ostrowieckim MOPS. Dodaje, że osoby, które złożą wniosek w późniejszych miesiącach będą miały przyznane świadczenie od tego miesiąca, w którym zostały złożone dokumenty.
Wyjątek stanowi zgłoszenie noworodka. W tym przypadku rodzice mają 3-miesięczny okres na złożenie wniosku i otrzymają wypłatę od momentu narodzin dziecka – wyjaśnia Justyna Gawlik.

W Ostrowcu do pory spłynęło ponad 5630 wniosków o świadczenie 500 plus.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia