Gratulacje i nagrody dla najlepszych z najlepszych z języka angielskiego

Mają siedem, osiem i dziewięć lat i swobodę mówienia w języku angielskim. Dziewięcioro uczniów z klas I-III szkół podstawowych, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w trzech kategoriach tegorocznej, czwartej edycji międzyszkolnego konkursu językowego 'Yes, I can’ odebrało dziś gratulacje i nagrody.

Uroczystość z udziałem rodziców, dziadków, nauczycieli odbyła się w Ostrowickim Browarze Kultury. – W pierwszy etapie konkursu wzięło udział około tysiąca uczniów. Do etapu trzeciego, czyli tego dla nas najważniejszego, gdy z uczniami już rozmawiamy, przeszło dziewięćdziesiąt dziewięć osób. Nie obyło się bez dogrywki, bo poziom uczniów, którzy przeszli już do tego ścisłego finału, był oszałamiający – opowiada koordynatorka konkursu, Marta Dobrowolska – Wesołowska, nauczyciel języka angielskiego i dyrektor szkoły podstawowej nr 5. Wyjaśnia, że ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna edycja została skierowana tylko do uczniów najmłodszych klas, a nie jak wcześniej do wszystkich. Finał odbywał się na platformie Zoom i zaskoczył nauczycieli.  -Przygotowaliśmy pytania, które nie wykraczały mocno poza podstawę programową klas I-III, ale dzieci swobodnie posługują się językiem angielskim i pokazały, że mają ogromną wiedzę. Jeden z chłopców na przykład, opowiadał o swojej pasji do szachów. Przyznam, że miałam ciarki i zastanawiałam się, czy ja na pewno znam wszystkie słowa, których on używał – mówi Marta Dobrowolska-Wesołowska.

Bartosz Sobura, uczeń klasy I okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej. W ostatnim etapie zmagań opowiadał o ubraniach. Mówi, że temat i cały konkurs nie sprawiły mu trudności. – Ja się nauczyłem języka z telewizji. Najpierw nauczyłem się mówić po angielsku, a później dopiero po polsku – opowiada Bartek. – Syn lubił oglądać bajki po angielsku i faktycznie łatwiej mu było na początku mówić w tym języku. My, jako rodzice, też dbaliśmy o to, bo mamy synów, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii – dodaje mama, Sylwia. Marta Krzysztoń, która zajęła drugie miejsce wśród uczniów klas pierwszych, języka nauczyła się za granicą. – Mieszkałam trzy lata w Wielkiej Brytanii i chodziłam tam do angielskiej szkoły – wyjaśnia.

Wśród najlepszych z najlepszych znaleźli się także Daniel Krzemiński i Konrad Kandyba z klas pierwszych, Julia Sieradzka i Teresa Grzybowska z klas drugich, a pierwsze trzy miejsca w kategorii uczniów klas trzecich wywalczyli Oliwier Maj, Adam Tracz oraz Xavier Lammas. – Mamy zdolną młodzież, mamy świetnych pedagogów, mamy osoby, które potrafią zaszczepić pasję do języka angielskiego, pokazać, że znajomość drugiego języka to możliwość przeżycia kolejnego życia – mówił podczas uroczystości prezydent Jarosław Górczyński

W przyszłym roku konkurs 'Yes, I can’ ma mieć już zasięg powiatowy. – Uznaliśmy, że należy dołożyć wszelkich starań, żeby ten konkurs i jego wyniki można było wpisać na świadectwo szkolne, a do tego potrzebny jest etap powiatowy. W przyszłym roku konkurs, który teraz ma zasięg miejski stanie się konkursem powiatowym – zapowiada koordynatorka Marta Dobrowolska- Wesołowska.

A uroczystość wręczania nagród uświetnił występ Daniela, Gabrysia i ich taty, Szymona Pochecia, którzy zajęli drugie miejsce w konkursie na piosenkę promującą Ostrowiec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia