Elektroradiologia w szpitalu idzie do remontu. Pieniądze daje miasto

105 tysięcy złotych przekaże dla powiatu ostrowieckiego z przeznaczeniem na remont działu elektroradiologii w ostrowieckim szpitalu gmina Ostrowiec Świętokrzyski. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś w sali OBK prezydent miasta Jarosław Górczyński i starosta ostrowiecka Marzena Dębniak. Towarzyszyli im skarbnicy obu samorządów Sławomir Kijak i Julita Szewczyk.

– To jest kolejna dotacja na rzecz szpitala, którą miasto przekazuje. Przypomnę, że w ubiegłym roku przekazaliśmy ponad 300 tysięcy złotych na trzy zadania, remont klatki holu, remont pomieszczeń pracowni endoskopii i na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej – przypominał podczas konferencji prezydent Górczyński.

– Ja jestem bardzo wdzięczna prezydentowi miasta, jak i Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego za to, że rozumieją potrzeby zadłużonego powiatu, że ta współpraca układa się tak harmonijnie – podkreślała starosta Dębniak. – Idzie to małymi krokami, ale idzie to w dobrym kierunku, musimy dbać o to wspólne dobro, jakim jest szpital. Pandemia pokazała, jak ważne jest, żeby ten szpital dobrze funkcjonował w Ostrowcu – dodał prezydent miasta.

Remont działu elektroradiologii będzie mógł się rozpocząć po wakacjach, gdy szpital rozstrzygnie przetargi. Z przekazanych przez miasto pieniędzy zakupiony ma być także drobny sprzęt. Starosta zapowiedziała, że w kolejnym roku powiat planuje większe zakupy dla tego działu. Podkreślała, że w ciągu ostatnich 2,5 roku lecznica otrzymała około 20 milionów żywej gotówki, a tylko w ubiegłym roku doposażono ją w sprzęt za ponad 3 miliony złotych i planuje dalsze inwestycje.

Podczas konferencji prezydent miasta zadeklarował, że że miasto jeszcze w tym roku wesprze finansowo jeszcze także oddział urologii. Zdradził, że ponad 300 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego urządzenia do badania krwi przekazała na rzecz szpitala także Celsa Huta Ostrowiec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia