Gdzie szukać środków na finansowanie działalności? Ważne szkolenie dla organizacji pozarządowych

Szkolenie z zakresu ekonomizacji organizacji pozarządowych organizuje w poniedziałek 28 czerwca Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg. – Szkolenie ma wyjaśnić w jaki sposób, bez rejestrowania działalności gospodarczej, świadczyć odpłatnie usługi, czy sprzedawać wytwarzane produkty – mówi Jarosław Kuba, prezes Krzemiennego Kręgu.

– Jest taka forma, która nazywa się odpłatna działalność statutowa i ona nie wymaga rejestrowania się w KRS dla przedsiębiorców, a tylko delikatnych zmian w statucie. Ona pozwala pobierać opłatę za usługi, jak warsztaty czy szkolenia czy wytwarzane towary, na przykład pamiątki, czyli zarobkować – dodaje Jarosław Kuba.

Szkolenie odbędzie się 28 czerwca, ale chęć udziału można zgłaszać tylko do godziny 16.00 w czwartek pod numerami telefonów: 513 840 622, 602 504 395.

Jarosław Kuba podkreśla, że takie wsparcie organizacjom wydaje się być bardzo potrzebne, bo duża ich część nie zna wszystkich źródeł finansowania własnej działalności. – Niestety wiele organizacji uzależnia prowadzenie swojej działalności głównie od pozyskanych dotacji, zwłaszcza unijnych. Nie pozyskanie takich środków powoduje, że organizacje się zniechęcają. My chcemy przekonać do szukania także innych źródeł samofinansowania i pokazać jak to robić – wyjaśnia Jarosław Kuba.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia