Wakacyjne fotografie – Gmina Waśniów i okolice

’Wakacyjne fotografie – Gmina Waśniów i okolice’ – pod takim hasłem w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie odbył się wczoraj wernisaż wystawy prac fotograficznych.

– Na zdjęciach możemy zaobserwować obiekty zabytkowe, sakralne, które są wpisane w ten świętokrzyski krajobraz. Są zdjęcia pejzaży i ciekawych miejsc, które można uwiecznić z pomocą migawki aparatu. Ta wystawa to dokumentacja zdjęciowa regionu i równocześnie przykład przygotowania do profesjonalnego wykonywania zawodu fotografika – opowiada o wernisażu wójt Krzysztof Gajewski.

Na wystawę złożyły się prace laureatów warsztatów fotograficznych, które poprowadził znany ostrowiecki fotografik – Andrzej Łada.
Wystawa wzbudziła podziw wśród oglądających i uwiodła pięknem fotografowanych miejsc, pejzaży i obiektów mieszkanki Gminy Waśniów – Mirosławę i Barbarę.

-Jesteśmy zafascynowane pięknem fotografii. Nie zdawałyśmy sobie sprawy, że mamy blisko siebie obiekty tak zacne – zgodnie podkreślały.

Podczas wernisażu zainaugurowany został cykl działań przybliżających historię Waśniowa i okolic od początków powstania osady do współczesności. Polegać on będzie m.in na wydaniu specjalnej publikacji poświęconej gminie Waśniów złożonej ze zdjęć nadesłanych przez mieszkańców Waśniowa i okolic.
Wydarzenie uświetnił występ lokalnego zespołu '5 minut przerwy’. Ekspozycję będzie można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia