Hanna Gill-Piątek spotkała się z prezydentem Ostrowca oraz mieszkańcami miasta

Posłanka Hanna Gill – Piątek z Polski 2050 odwiedziła w sobotę Ostrowiec Świętokrzyski. Jej wizyta związana jest z trwającym w całym kraju budowaniem struktur partii Szymona Hołowni, a także z tworzeniem strategii rozwoju dla administracji samorządowej.

Wizytę w Ostrowcu rozpoczęła od spotkania z prezydentem Jarosławem Górczyńskim.
– Odbyliśmy bardzo merytoryczną rozmowę zarówno o problemach Ostrowca, jak i potencjale miasta. Pan prezydent pokazał mi również, jak radzicie sobie tutaj z modernizację budynków, byłam pod ogromnym wrażeniem Ostrowieckiego Browaru Kultury. Wiele miast mogłoby się uczyć od Ostrowca jak prowadzić renowację takich obiektów – podkreślała.
Posłanka zwróciła także uwagę na fakt, że miasto finansowo bardzo dobrze sobie radzi, ale nie sposób nie dostrzec, że Ostrowiec jest pomijany przy podziale funduszy rządowych. Mówi, że powód jest jasny – prezydent miasta nie jest działaczem PiS.
– Jestem przekonana, że Ostrowiec potrafi radzić sobie samodzielnie, bez oglądania się na innych, bez czekania na jakąś pomoc rządu, ponieważ tej pomocy np. z Funduszu Inwestycji Lokalnych od PiSu miasto nie dostało. Naszym zadaniem jako parlamentarzystów – i tu mówię o parlamentarzystach wszystkich opcji – jest sprawienie, by takie środki, do takich miejsc również docierały, nie tylko unijne, ale także krajowe – tłumaczyła.
– Pani poseł świetnie orientuje się w kwestiach gospodarczych i cieszy mnie, że mogłem odbyć naprawdę merytoryczną rozmowę. Rozmawialiśmy też o trudnych tematach, jak właśnie Fundusz Inwestycji Lokalnych z którego środki dzielone są tak „po uważaniu”, a tak nie powinno być, jeżeli mówimy, że nikogo nie wyróżniamy, nikogo nie dyskryminujemy, a środki są dzielone sprawiedliwie. Do tego jest potrzebny odpowiedni algorytm, a w ostatnich rozdaniach go zabrakło, a my jako samorządowcy musimy na to głośno wskazywać – mówił po spotkaniu prezydent Górczyński.
W samo południe Hanna Gill-Piątek udała się na ostrowiecki Rynek, gdzie spotkała się z mieszkańcami Ostrowca i sympatykami ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.
Później udała się do Skarżyska-Kamiennej.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia