Złote i Diamentowe Gody w ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego

Sześć par z Ostrowca Świętokrzyskiego dziś w Urzędzie Stanu Cywilnego obchodziło Jubileusze Długoletniego Pożycia Małżeńskiego. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystości zostały podzielone na dwie tury.

Pierwsza rozpoczęła się o godzinie 12:30, druga o 13:30.
Z jubilatami udało nam się porozmawiać przed uroczystościami.
Państwo Aleksandra i Ireneusz Drachowie obchodzą jubileusz Złotych Godów, to oznacza, że są ze sobą w związku małżeńskim ponad 50 lat, a dokładnie 52 lata.
– Żyje się te ponad 50 lat w zgodzie i niezgodzie, a czas leci. Dochowaliśmy się trzech córek i sześcioro wnucząt. W tym roku mija także 50 lat odkąd mieszkamy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Najważniejsze żeby żyć w zgodzie i nie kłócić się, a czasami iść na ustępstwa bo inaczej nic z tego by nie było – mówili.
Taki sam jubileusz obchodzili Państwo Maria i Zygmunt Przysiwkowie, chociaż powinni go oficjalnie obchodzić w ubiegłym roku, pandemia koronawirusa nie umożliwiła wtedy zorganizowania podobnej uroczystości.
– W czerwcu obchodzimy 51 lat wspólnego życia w małżeństwie. Nie mogliśmy się doczekać oficjalnej uroczystości, ale wszyscy wiemy, że w ubiegłym roku nie było możliwości jej zorganizowania. Aby tak długo przetrwać w małżeństwie potrzeba jest dużo miłości, musi być para jedno za drugim, a w trudnych sytuacjach nie może zabraknąć kompromisu – tłumaczyli.
W dzisiejszym wydarzeniu brał udział także prezydent miasta Jarosław Górczyński.

– Rocznice ślubów bywają obchodzone przez małżonków na równi z urodzinami i imieninami – radośnie. W istocie jest to święto, święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania, ale dziś Wasze osobiste święto, Wasza małżeńska codzienność, pracowitość, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej – podkreślał, zwracając się tym samym do małżonków.
Prezydent Górczyński odczytał także list gratulacyjny od prezydenta Andrzeja Dudy i wręczył symboliczne medale.
Dziś także Diamentowe Gody, czyli 60 lat małżeństwa obchodzili Franciszka i Edward Giezowie, a Złote Gody Irena i Ireneusz Laskowscy, Halina i Czesław Mikłaszowie oraz Grażyna i Henryk Radkiewiczowie.

Jubilatom życzymy wszystkiego co najlepsze i dużo zdrowia!

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia