Rondo Republiki Ostrowieckiej – zdaniem internautów – jest najpiękniej ukwiecone

Dziś rozstrzygnęliśmy naszą facebookową zabawę, w której użytkownicy mieli za zadanie wskazać najpiękniej ukwiecone rondo lub rabatę na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.


Sfotografowaliśmy kilkanaście rond, rabat i skwerów.
Zdaniem internautów, najlepiej prezentuje się Rondo Republiki Ostrowieckiej, które do czwartku zebrało 135 lajków, czyli pozytywnych wskazań.
Rabata w kształcie okręgu wypełniona jest geometrycznie pod względem koloru ułożonymi kwiatami.
Jak mówi Milena Gawąd, kierownik referatu zieleni w ostrowieckim magistracie, kolorystycznie i graficznie rabata nawiązuje do stojącego na rondzie pylonu reklamowego Ostrowca Świętokrzyskiego oraz rzeźby symbolizującej hutnicze miasto. Obecnie rondo ukwiecają bratki, ale już niedługo to się zmieni.
– W tym roku głównie nasadzaliśmy bratki w kolorze żółtym, bordowym i pomarańczowym, w „miksie” bardzo naturalistycznym i ciepłym. Zapewniam, że nasadzenia letnie będą także realizowane w takim kierunku i mam nadzieję, że też się będą podobać – zapowiada projektantka krajobrazu.
Drugie miejsce zajęło rondo na osiedlu Kolonia Robotnicza, które zebrało 63 głosy, a trzecie miejsce rondo na skrzyżowaniu ulic Długiej i Szymanowskiego.
Zdjęcia kilkunastu wybranych przez nas miejsc w Ostrowcu Świętokrzyskim w dalszym ciągu można oglądać na naszym profilu facebookowym.

A uczestnikom naszej zabawy dziękujemy!

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia