Są wolne terminy na szczepienia przeciw covid-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat i dorosłych

Od poniedziałku programem szczepień przeciw covid-19 objęte są w kraju dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat. Szczepione są preparatem Pfizera. W przyszpitalnym punkcie w Ostrowcu pierwsze trzy tak młode osoby zostały zaszczepione wczoraj.

Od jutra szczepienia tej grupy będą wykonywane także w Populacyjnym Punkcie Szczepień w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Sandomierskiej. – W CKU zapisało się na razie dziesięcioro dzieci, a u nas w szpitalu około dwadzieścioro – mówi Teresa Kutwin, pielęgniarka koordynująca szczepienia w obu punktach prowadzonych przez szpital. Podkreśla, że grupa ta może być szczepiona wyłącznie za zgodą rodziców i w ich obecności. Co ważne, na jutro są wolne terminy i zarejestrować można dziecko na miejscu. – Mamy wolne szczepionki. Wystarczy, że dziecko przyjdzie z rodzicem. Do wypełnienia będzie specjalny kwestionariusz. Ważne jest, żeby dziecko było zdrowe, a kwalifikacji, jak zawsze – dokonuje lekarz – dodaje Teresa Kutwin.
Szpital dysponuje wolnymi terminami także dla starszych i dorosłych. Bez rejestrowania się przez rządową infolinię czy sms można zaszczepić się w obu punktach preparatami Pfizera i Moderny.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia