Mleczna Gala w Ostrowieckim Browarze Kultury

Dziś w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się VIII edycja 'Mlecznej Gali’. Udział w niej wzięło 24 rodziny, mamy, ojcowie, babcie, dziadkowie, rodzeństwo, ale przede wszystkim najmłodsi mieszkańcy naszego miasta urodzeni w okresie od 1 maja do 30 września 2019 roku.

Jak co roku, dzieci i ich rodzice mogli liczyć na upominek od prezydenta i samorządu miasta.

– Są przygotowane wyprawki dla dzieci, w których znajdują się kołderki razem z poduszkami. Będzie to bardzo praktyczny prezent . W tym okresie urodziło się 151 dzieci. Do wszystkich zostały wysłane zaproszenia na galę – mówiła Anna Woś z ostrowieckiego magistratu.

Pozostałe rodziny będą zapraszane po odbiór upominków cyklicznie, co tydzień, przez najbliższy miesiąc.

-To bardzo miłe, że miasto pamięta o najmłodszych – mówiła pani Karolina i podkreślała, że bycie mamą do łatwych nie należy.

Prezydent Jarosław Górczyński na gali podkreślił, że inwestycja w dzieci to najlepsza inwestycja.

-Witamy uroczyście nowych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.Pokazujemy, że warto dbać o najmłodszych. Chcemy dać też chwilę oddechu rodzicom i dziadkom. Chcemy uzmysłowić, że to dzieciństwo powinno być beztroskie, bezpieczne i szczęśliwe dlatego chcę podziękować rodzicom, że przyjęli nasze zaproszenie – mówił w czasie gali.

Przypomnijmy, że 'Mleczna Gala” to cykliczna akcja zainicjowana przez gminę Ostrowiec. Ma na celu wspieranie polityki prorodzinnej oraz budowanie od najmłodszych lat poczucia lokalnego patriotyzmu i szacunku dla swojego miasta.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia