Kielczanin jedzie rowerem z Gdańska do Zakopanego, żeby pomóc mieszkańcowi Ostrowca

fot.: facebook/Artur Majchrzak

Kielecki policjant z Zespołu Prasowego komendy wojewódzkiej, aspirant Artur Majchrzak wyruszył wczoraj na rowerze z Gdańska do Zakopanego. Trasę chce pokonać w szczytnym celu – dla Tadeusza Mazura z Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Najważniejsze jest to, że tę trasę robię dla Tadeusza Mazura, który zbiera fundusze na sportowy ręczny wózek. Tadeusz ma serce sportowca i też chce tym wózkiem ruszyć w Polskę, pokazać, że mimo niepełnosprawności da się realizować marzenia i ciekawie żyć. Myślę, że już niedługo będą mógł wspólnie z nim ruszyć  w trasę. Trzymajcie za mnie kciuki – mówi kolarz, który dziś wyruszył z Ciechocinka i zamierza dotrzeć do Piotrkowa Trybunalskiego. W ciągu pierwszych trzech dni planuje przejechać 600 kilometrów. Ostatnie sto przed Zakopanem to już teren górski, dużo bardziej wymagający. Dotrze tam w czwartek.
A pomóc w osiągnięciu celu może każdy, bo publiczna zbiórka pieniędzy na ręczny rower dla Tadeusza Mazura jest prowadzona na 'Sie Pomaga’. Do zebrania na wymarzony rower ręczny jest niespełna 17 300 złotych. – Wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego serdecznie proszę, żeby wsparli Tadeusza – apeluje aspirant Majchrzak.
59-letni ostrowczanin od 30 lat jeździ na wózku inwalidzkim, po tym, jak uległ wypadkowi i doznał złamania kręgosłupa.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia