Sukces Dawida Wójtowicza i Oli Kocjan z THM na Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej

Duży sukces logistyków z THM. Dawid Wójtowicz został laureatem – zajął piąte miejsce – a Aleksandra Kocjan finalistką V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Oboje mają już wstęp do uczelni na wybrany kierunek Wydziału Ekonomicznego i w przyszłości chcą wykonywać zawód logistyka transportu. – Olimpiada obejmowała tematy dotyczące spedycji i transportu, a także logistyki, czyli zagadnienia z prawa, ekonomii, zarządzania transportem, również z IT – mówi Katarzyna Pastuszka, nauczycielka logistyki w THM i opiekunka finalistów.
Podkreśla, że olimpiada wymagała także wiedzy matematycznej i rozwiązania skomplikowanych zadań. – Jednym z takich zadań było na przykład obliczenie zapasu zabezpieczającego lub ekonomicznej wielkości dostawy. Były podane wszystkie dane. trzeba było przypomnieć sobie wzór, który poznaliśmy na lekcjach w szkole i zastosować go. Było to jedno z łatwiejszych zadań – opowiada Aleksandra Kocjan.
Razem z Dawidem zgadzają się, że zawodów spedytora logistyka jest wymagający, ale bardzo ciekawy i potrzebny. – Logistyka jest nieodłączną domena ludzkości, ponieważ zawsze będziemy przemieszczać dobra i ludzi i zawsze będziemy musieli zarządzać informacją w tym systemie – mówi Dawid.
Katarzyna Pastuszka wymienia absolwentów kierunku logistyka w THMie, którzy robią karierę w zawodzie, nawet bez jeszcze ukończonych studiów. – Wielu olimpijczyków, ale nie tylko olimpijczyków odnajduje swoje powołanie w tym zawodzie i świetnie się realizuje w największych firmach. Pozdrawiam Marcina Nowaka, który jest genialnym spedytorem i już na początku kariery zawodowej zdobywa nagrody w tej dziedzinie. Mamy Jakuba Roślickiego, który w Wielkopolsce jest planistą produkcji w bardzo dużej firmie. Oni i wielu innych z powodzeniem wykonują swoją pracę – zachwala nauczycielka.
Dawid Wójtowicz i Aleksandra Kocjan są także finalistami Konkursu Logistycznego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia