„Staszic” zaprasza ósmoklasistów na grilla

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Jeszcze przez ponad dwa tygodnie, do 21 czerwca, uczniowie klas ósmych mogą zapisywać się do wybranych szkół średnich. Aby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę uczniów szkoły organizują różnego rodzaju akcje promocyjne i tzw. dni otwarte. Pomysłów na nietuzinkową prezentację oferty i bazy dydaktycznej jest wiele. Ostrowiecki 'Staszic’ zaprasza kandydatów na przykład na grilla.

– Staramy się, by rekrutacja do naszej szkoły była interesująca i atrakcyjna. Oprócz licznych ulotek i banerów reklamujących szkołę na zewnątrz zapraszamy także na piknik połączony ze zwiedzaniem szkoły – mówi Dariusz Kaszuba, dyrektor I LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu. – Piknik odbędzie się na dziedzińcu wewnętrznym nasze liceum 11 czerwca w godzinach od 12 do 14. Tak, aby już nie wracać do szkoły na zajęcia lekcyjne. Będziemy się starali, z zachowaniem reżimu sanitarnego, jednak pokazać mocne strony naszej szkoły, zaprezentować ofertę poszczególnych przedmiotów, języków i innych przedmiotów ścisłych, aby zachęcić młodych ludzi do złożenia dokumentów w naszej szkole. Gwarantujemy w niej wysoki poziom nauczania i zachęcamy do przyjścia na piknik, a później do podjęcia tej finalnej decyzji, która zakończy się złożeniem dokumentów w „Staszicu” – dodaje.

W popularnym 'Staszicu’ planowane jest utworzenie trzech klas pierwszych, podobnie jak w pozostałych ostrowieckich liceach. Kandydaci mogą wybierać spośród profilów humanistyczno-medialno-filmowego, lingwistyczno-europejsko-humanistycznego oraz medyczno-ekologiczno-farmaceutycznego.

Przypomnę. że rekrutacja do szkół średnich prowadzonych przez powiat prowadzona jest w formie elektronicznej przy użyciu internetowego systemu.

/paw/

Ważne wydarzenia