Pobiegli i pomogli. Charytatywnie dla Bartka na Gutwinie

Pobiegli i pomogli. W minioną sobotę w Ośrodku Wypoczynkowym „Gutwin” odbył się bieg charytatywny dla Bartka – ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ostrowcu.

Bartek Kapsa mając 2 latka zaczął tracić wzrok. Obecnie ma 12 lat i jest dzieckiem niewidomym. Ma zdiagnozowany nowotwór nerwów wzrokowych. Podczas imprezy zbierane były pieniądze, które przeznaczone zostaną na leczenie Bartka.

– Cieszymy się bardzo, że tyle osób wielkiego serca przyszło na Gutwin wspierać nas w tym wydarzeniu. Bartek jest bardzo podekscytowany tym wszystkim co się dzieje – mówi Katarzyna Krzyżanowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ostrowcu.

Bieg rozegrany został na dystansie 7 km. Był tez marsz nordic walking na dystansie 5 km. W imprezie wystartowało 88 biegaczy. W tej grupie była Justyna,  której do pomocy zachęcać specjalnie nie trzeba.

-Jak zawsze chętnie biorę udział w takich inicjatywach. Staram się zachęcać, namawiać wszystkich aby dali coś od siebie – mówiła przed startem.

Całą imprezę zwieńczyło wspólne ognisko w leśniczówce na Gutwinie.
Organizatorem biegu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrowcu i Wspólnota Świętokrzyska, a partnerem akcji Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy ‘OstroBiec”. Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym. Podczas imprezy udało się uzbierać 12 tys. 148 zł.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia