Starachowice dbają o swoich seniorów

żródło: pixabay.com

Specjalnie dla seniorów, którzy ukończyli 60 lat samorząd Starachowic uruchamia ofertę bezpłatnych usług. To usługa 'Taksówka dla seniora’, która zacznie działać w sierpniu. Z przewozów seniorzy będą mogli korzystać od poniedziałku do piątku.

W ramach programu istnieje możliwość tzw. przewozów specjalistycznych, np. osób na wózkach inwalidzkich. Jedna osoba może skorzystać maksymalnie z dziesięciu przejazdów w ciągu 12 miesięcy. Kolejna usługa to 'Złota rączka’, która zacznie działać na przełomie czerwca i lipca. Seniorzy będą mogli skorzystać z pomocy fachowca przy drobnych naprawach, pracach gospodarczych, czy montażowych w swoim domu. Z tej usługi senior może skorzystać maksymalnie 4 razy w ciągu 12 miesięcy. Seniorom pomagać będą także doradcy Doradcy Rozwoju Osobistego. Spotkania z nimi spotkania będą odbywały się w Galerii Handlowej 'Skałka”. Poza tym będą mogli skorzystać z darmowych wejściówek na koncerty, przedstawienia, seanse, do muzeów oraz na lekcje pływania.

Usługi dla starachowickich seniorów 60 plus finansowane są w ramach projektu 'Centrum Usług Społecznych – model integracji i rozwoju usług społecznych w Starachowicach”.

/joge/

Ważne wydarzenia