Ostrowiec na trasie „Tour de Konstytucja” w najbliższą niedzielę

W niedzielę 6 czerwca o godz. 17 na ostrowieckim Rynku obędzie się spotkanie poświęcone Konstytucji. To w ramach ogólnopolskiej inicjatywy”Tour de Konstytucja”, organizowanej przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, w której działają między innymi Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz stowarzyszenia sędziowskie, adwokackie i prokuratorskie, zabierające głos w sprawie trwającego kryzysu konstytucyjnego w Polsce.

– Jest to wydarzenie skierowane do wszystkich grup wiekowych, do całych rodzin. Przygotowaliśmy masę atrakcji dla najmłodszych, wielkoformatowe kolorowanki, konkursy z nagrodami poświęcone tym podstawowym zagadnieniom związanym z nasz Konstytucją. Będą konkursy dla dorosłych, już trudniejsze i będzie można wygrać wspaniałe nagrody – mówi Beata Głazek ze Strajku Kobiet Ostrowiec Świętokrzyski, które zaprosiło przedsięwzięcie do Ostrowca.
Jego istotą będą jednak goście i tematy, które poruszą w ramach tak zwanych konwersatoriów. – Mamy wspaniałych gości ze świata prawa, przedstawicieli środowisk sędziowskich, prokuratorskich, adwokatów, którzy będą opowiadać o naszych prawach wynikających z ustawy zasadniczej i znaczeniu Konstytucji w codziennym życiu – dodaje Beata Głazek.
Podniosłym punktem happeningu 'Tour de Konstytucja’ będzie uroczyste odczytanie Preambuły Konstytucji RP. Zwój Konstytucji przywiezie oznakowany bus.
Dodajmy, że inicjatywa w kraju odbywa się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, a w Ostrowcu patronat mediany nad wydarzeniem objęło Radio Ostrowiec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia