Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie, a wsiadł za kółko ze swoimi dziećmi

Trwa długi weekend i na drogach – tradycyjnie – jest więcej policjantów i więcej kontroli. Wczoraj jeden z patroli złapał kompletnie pijanego kierowcę.

W powiecie ostrowieckim policja nie odnotowała żadnych wypadków czy groźnych zdarzeń. O podejrzanie poruszającym się samochodzie w okolicach Bałtowa powiadomił policję zaniepokojony kierowca. Do tragedii nie doszło, ale mogło. – Skierowany na miejsce partol drogówki zlokalizował wskazany pojazd. Siedzący za kierownicą 33-letni mieszkaniec gminy Ćmielów miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu – mówi Rafał Dobrowolski z ostrowieckiej policji. Kompletnie pijany mężczyzna przewoził swoje dzieci w wieku dwóch i siedmiu lat.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Dodajmy, że wzmożone policyjne kontrole będą prowadzone do niedzieli, a na drogach powiatu ostrowieckiego jeździć będą nieoznakowane samochody policjantów z kieleckiej grupy speed.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia