Bieg dla Bartka na Gutwinie

5 czerwca (sobota) w Ośrodku Wypoczynkowym 'Gutwin” odbędzie się bieg charytatywny dla Bartka – ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ostrowcu.

– Bieg rozpocznie się o 11.Zapisy trwają obecnie przez internet, na stronie datasport.Na miejscu od godziny 9 będzie można wykupić numery startowe w cenie 30zł. Dzieci i młodzież biorą udział w biegu za darmo – mówi Katarzyna Krzyżanowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ostrowcu.

Bieg rozegrany zostanie na dystansie 7km. W imprezie przewidziano limit 150 miejsc. Dodatkowo na dystansie 5km zostanie przeprowadzony marsz nordic walking.

Bartek Kapsa mając 2 latka zaczął tracić wzrok. Obecnie ma 12 lat i jest dzieckiem niewidomym. Ma zdiagnozowany nowotwór nerwów wzrokowych.Zebrane fundusze z akcji zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Bartka. W dniu imprezy odbędą się też licytacje charytatywne, będzie kiermasz ciast oraz atrakcje dla najmłodszych.
Organizatorem biegu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrowcu i Wspólnota Świętokrzyska. Partnerem akcji jest Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy 'OstroBiec”. Radio Ostrowiec objęło wydarzenie patronatem medialnym.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia