Są wolne terminy na szczepienia w Ostrowcu

W tym tygodniu do populacyjnego punktu szczepień w CKU przy ulicy Sandomierskiej w Ostrowcu dojedzie duża partia szczepionek. To 1500 dawek preparatu Pfizera, 500 Moderny i także Astry Zeneki, których dostawy od dłuższego czasu były wstrzymane, a szczepienia – także w Ostrowcu – odwoływane.

Dziś w punkcie szczepień populacyjnych w CKU zaszczepionych zostanie 330 osób. Podobna liczba osób otrzyma preparat w punkcie przy szpitalu. Szczepionki – zgodnie z zamówieniem – mają dojechać też w kolejnym tygodniu po 7 czerwca. Będzie to 240 dawek Pfizera oraz 600 Moderny. To powoduje, że choć wciąż są chętni do zaszczepienia się, to są też wolne terminy. W najbliższy piątek 4 czerwca na Pfizera i Modernę. – Żeby się zapisać należy zadzwonić na infolinię 989. Tradycyjnie można się zarejestrować przez stronę pacjent.gov.pl, a także za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta lub dzwoniąc bezpośrednio do punktu szczepień w CKU na numer 573 177 592 oraz 573 177 593 – mówi Teresa Kutwin, pielęgniarka koordynująca szczepienia w Punkcie Szczepień Populacyjnych.
Do punktu szczepień można też po prostu przyjść. Albo przyjechać PKSem, jak pewien senior z Nieskurzowa w powiecie opatowskim, w gminie Baćkowice. – Wczoraj samodzielnie dotarł do nas pacjent z Nieskurzowa, który miał 98 lat. Nie był wcześniej zarejestrowany. Powiedział, że został przekonany do zaszczepienia się i chce otrzymać szczepionkę. Dostał ją oczywiście – opowiada Teresa Kutwin.
Warto pamiętać, że dla osób, które rejestrują się w punkcie szczepień liczba preparatów jest ograniczona. Najlepiej więc zarejestrować się wcześniej.

/mag/

Ważne wydarzenia