Ruszają zapisy na bezpłatne badania mammograficzne i USG piersi dla kobiet

Od piątku przed Starostwem Powiatowym ponownie stanie mammobus. Na bezpłatne USG piersi samorząd zaprasza też w ramach Akademii Pełnej Zdrowia.

Z bezpłatnych badań mammograficznych w mammobusie będą mogły skorzystać panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanego takiego badania. Rejestracja jest prowadzona telefonicznie, a numery telefonów są opublikowane na stronie internetowej starostwa powiatowego.
W siedzibie starostwa we wtorek 8 czerwca – w godzinach 16-19 – kobiety w wieku 20-50 lat będą mogły się zapisać na bezpłatne USG piersi. – Lekarz w umówionym terminie wykona badanie ultrasonograficzne piersi, zinterpretuje wyniki, udzieli porady lekarskiej – mówi Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych starostwa powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Te badania będą prowadzone w ramach programu realizowanego przez powiat – czyli Akademii Pełnej Zdrowia. – Prowadzimy też zapisy na szkolenia i warsztaty redukcji stresu, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak rozpoznawać emocje wynikające z trudnych sytuacji i jak sobie z nimi radzić. Szkolenia poprowadzą trenerzy umiejętności psycho-społecznych – dodaje naczelnik Łata.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia