Dzień Dziecka z Radiem Ostrowiec. Rozdawaliśmy lody dla najmłodszych mieszkańców miasta

Dziś Dzień Dziecka i z tej okazji ulice Ostrowca przemierzał nasz radiowy samochód, z którego rozdawaliśmy najmłodszym mieszkańcom miasta lody.

Zbliżający się samochód Radia Ostrowiec poprzedzała charakterystyczna melodyjka i zaproszenie na lody.
W ciągu trzech godzin odwiedziliśmy wszystkie osiedla Ostrowca i rozdaliśmy 150 smakołyków. Rozpoczęliśmy od osiedla Rosochy i Stawki. Melodyjka z samochodu zwracała uwagę przechodniów, a dzieciaki chętnie podbiegały do nas po zimny przysmak.
Na placu zabaw na osiedlu Ogrody spotkaliśmy grupę maluchów, które od razu zaczęły zajadać się lodami. Nie zabrakło również pozowania do wspólnych zdjęć i rozmów na temat tego, jak spędzają ten wyjątkowy dla nich dzień.
Kolejne na naszej trasie były ulice Iłżecka, Grabowiecka, Piaski, Sienkiewicza oraz Polna. I to właśnie na ulicy Polnej złapały nas dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 4. Otoczyły nasz samochód i wtedy okazało się, że to dwie klasy, które mają w tej chwil lekcje w-f. Opiekująca się grupą pani wuefistka zgodziła się na poczęstunek dla uczniów, ale pod warunkiem, że będą bardzo aktywni na lekcji.
Mamy nadzieję, że dotrzymali słowa, bo Radio Ostrowiec bardzo mocno popiera aktywność fizyczną dzieci i młodzieży:-).
Po wesołych chwilach na ulicy Polnej ruszyliśmy w dalszą trasę. Na Alei 3-go Maja natrafiliśmy na kolejną grupę dzieci. Okazało się, że są właśnie w drodze do lodziarni, a tu taka niespodzianka. W prezencie od Radia Ostrowiec i Sieci Sklepów Biedronka w Ostrowcu Świętokrzyskim darmowe lody z okazji Dnia Dziecka!.
Kolejne rozdaliśmy w okolicach popularnego THM-u, na ulicy Sandomierskiej oraz Traugutta. Na koniec zajechaliśmy do Ostrowieckiego Browaru Kultury, gdzie dzisiaj odbywały się pokazy naukowe dla najmłodszych.
Radiowym samochodem wjechać się tam nie dało, ale wnieśliśmy na dziedziniec lodówkę z lodami, a te zniknęły z niej błyskawicznie.
To nie ostatnia akcja 'Lodowa radość’, w której partnerem Radia Ostrowiec jest sieć sklepów Biedronka w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Prowadzić ją będziemy przez całe wakacje.
A dziś wszystkim dzieciom życzymy spełnienia marzeń:-)

Podziel się

Ważne wydarzenia