Prezydent Jarosław Górczyński niewinny – orzekł Sąd Okręgowy w Kielcach

Dziś w Sądzie Okręgowym w Kielcach odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie prezydenta Jarosława Górczyńskiego, którego prokuratura oskarżyła o nieprawidłowości przy przetargu na gospodarowanie odpadami. Przetarg miał miejsce w 2016 roku.

Przypomnijmy, że prezydent Jarosław Górczyński był oskarżony o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego, co miało związek z prowadzoną w 2016 roku procedurą przetargową, dotyczącą gospodarowania odpadami w mieście oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach świadczących o braku relacji z firmą, która przetarg wygrała.
A zarzuty te postawiono dwa lata po przetargu i tuż przed wyborami samorządowymi, w których Jarosław Górczyński ubiegał się o reelekcję.
Kolejne dwa lata zajęło prokuraturze sporządzenie aktu oskarżenia.
W grudniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Ostrowcu po przesłuchaniu kilkudziesięciu świadków uniewinnił prezydenta od stawianych mu zarzutów.
Dziś Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał ten wyrok w mocy.
Prokurator prowadząca sprawę nie chciała komentować wyroku i uzasadnienia sądu. Zapowiedziała, że wystąpią o jego pisemne uzasadnienie i nie wykluczyła, że prokuratura złoży wniosek o kasację wyroku do Sądu Najwyższego.
Koszty procesu pokryje Skarb Państwa.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia