Mnóstwo atrakcji w Ostrowcu z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, dlatego też Miejskie Centrum Kultury przygotowało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Jak mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor instytucji, nie było to łatwe zadanie w dobie pandemii szczególnie, że większość wydarzeń planowana była miesiąc przed luzowaniem obostrzeń. – Prawda jest taka, że jakbyśmy planowali organizować obchody Dnia Dziecka na 4 czerwca to wtedy byśmy mieli więcej możliwości, w tym organizację wydarzeń koncertowych. Poluzowanie obostrzeń od 28 maja nic nie zmienia względem naszych wcześniejszych planów – wyjaśnia.
Do 1 czerwca Kino Etiuda w Ostrowieckim Browarze Kultury dla dzieci wyświetlać będzie produkcję animowaną Krudowie 2.
W poniedziałek najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach zatytułowanych 'Bądź jak projektant’ podczas których będą mogli stworzyć swój własny, niepowtarzalny T-shirt, bluzę czy buty. Rozpoczną się o godzinie 15:00.
O tej samej godzinie rozpoczną się inne warsztaty 'Gliniany talerzyk’.
Będzie to zabawa polegająca na stworzeniu własnego indywidualnego talerzyka, który będzie miał zawsze powtarzalny kształt, ale inny wzór. Tego dnia na dziedzińcu OBK odbędą się także questing oraz 'Gliniane kalambury’.
Dzień później, 1 czerwca na dzieci będą czekać kolejne questingi a także zajęcia edukacyjne przygotowywane wspólnie z Centrum Nauki Kopernik, takie jak 'Umysł Przyłapany’ czy 'Morskie opowieści o równowadze.’

Tego samego dnia Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury na cykl warsztatów plastycznych Kreatywny Dzień Dziecka.
W programie między innymi: muzyczne zabawy z farbami i sztalugą, Zabawa sensoryczna – malowanie stopami oraz warsztaty 'Maski (nie) karnawałowe’, czyli Tworzenie przez uczestników artystycznych propozycji aplikacji ma maskach, chroniących przed wirusami. Dla dzieci z klas I – III zajęcia będą bezpłatne.
Dodam, że obowiązuje rezerwacja miejsc.

/bart/

Poniżej pełna lista wydarzeń przygotowanych przez samorząd Ostrowca Świętokrzyskiego z okazji Dnia Dziecka:

Podziel się

Ważne wydarzenia