Sentymentalny konkurs fotograficzny dla seniorów. Zgłoszenia tylko do 4 czerwca

żródło: pixabay.com

Ponad 50 zdjęć przedstawiających dawne zawody wpłynęło w ramach konkursu fotograficznego dla seniorów z województwa świętokrzyskiego i łódzkiego pt. 'Praca na dawnej fotografii’.

– Wycieczka do przeszłości może obudzić wiele wyjątkowych wspomnień, wywołać uśmiech na twarzy i wzruszyć. Zdjęcia, które otrzymaliśmy do tej pory są bardzo ciekawe i oryginalne. Tworzą pewną historię każdego uczestnika konkursu. Przedstawiają m.in. prace pielęgniarki, nauczyciela, sklepikarza czy masarza – mówi Paulina Bijas, koordynatorka projektu. Dodając, że kolekcja jest bardzo różnorodna. – Te zdjęcia przedstawiają piękne wspomnienia. Widać, że ludzie na fotografiach są bardzo szczęśliwi, że mieli dobre relacje z innymi. To co przykuło moją uwagę to to, że na jednej fotografii pani pielęgniarka pali papierosa. Myślę, że dzisiaj takie zachowanie na pewno by nie przeszło w jakimś szpitalu. Jest to na pewno różnica, że warunki i zasady się bardzo zmieniły – opowiada Paulina Bijas i dodaje, że na zdjęciu przedstawiającym sklepikarza czy pracownika administracji biurowej widać było całkiem odmienny sprzęt – kasa fiskalna czy maszyna do pisania wyglądała zdecydowanie inaczej – dodaje.

Konkurs jest przeprowadzany internetowo. Ma on na celu ukazanie, jak bardzo zmieniły się warunki społeczno-kulturowe i życie zawodowe Polaków na przestrzeni ostatnich kilku dziesięcioleci. – Uczestnicy mogą zgłaszać się jeszcze do 4 czerwca. Wystarczy wybrać 3 najlepsze zdjęcia z domowej kolekcji z dawnej pracy i przesłać je do redakcji portalu aplikuj.pl poprzez formularz zgłoszeniowy – przypomina koordynatorka konkursu.

Ogłoszenie wyników zaplanowano na 14 czerwca. Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia