Biegali na Gutwinie

Ponad 320 osób wzięło udział w niedzielnych biegach w ramach 1. rundy IX edycji MosirGutwinRun – Maraton i Półmaraton na raty.

Największą popularnością wśród zawodników cieszył się dystans 5 km – zarówno w biegu jak i marszu nordic walking. W obu startach udział wzięło 210 osób. Bieg na 10 kilometrów zaliczyło 110 osób.

– Mam nadzieję, że uczestnictwo w imprezie wynika z zadowolenia. Nie walczymy tu o jakieś super nagrody, ale atmosfera, która panuje na Gutwinie jest niepowtarzalna – mówi Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiR-u.

Przypomnijmy, że ideą tej biegowej imprezy jest zaliczenie na raty jednego z dwóch popularnych biegów długodystansowych. Aby tego dokonać należy przebiec minimum cztery z zaplanowanych sześciu rund. Czterokrotny udział w biegu na 5 lub 10 km pozwoli odpowiednio na symboliczne zaliczenie półmaratonu lub maratonu. Wczoraj bezapelacyjnie najlepszy w obu biegach był Sylwester Lepiarz, mistrz Polski w biegach górskich.

-Biegło mi się bardzo fajnie. Co najważniejsze to fajna nowa trasa na 10km bez długich prostych, która daje możliwość ciekawej rywalizacji – powiedział.

Kolejna runda tej popularnej miejskiej imprezy odbędzie się 13 czerwca.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia