24 maja startuje Akademia Pełna Zdrowia

Akademia Pełna Zdrowia to program profilaktyczny dla mieszkańców przygotowany i finansowany przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu.

Podzielony jest na cztery moduły: 'Czas na relaks w ciszy’, 'Czas na edukację’, 'Czas na aktywność’ i 'Czas zadbać o zdrowie’. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszony został harmonogram poszczególnych działań i wpisanych w nie zajęć.

– Nowością w tym programie jest pakiet pulmonologiczny dla osób, które przeszły już Covid-19. Promujemy też pakiet okulistyczny. Będziemy robić też testy na helicobactera.Oczywiście utrzymujemy mammografię dla kobiet w przedziale 40-50 r.ż oraz 70+ i wprowadzamy pakiet urologiczny dla mężczyzn 30+ – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.

Akademia Pełna Zdrowia realizowana jest z udziałem lekarzy specjalistów, terapetów oraz trenerów – podkreśla Agnieszka Rogalińska, członek zarządu ostrowieckiego starostwa.

Chętni, którzy chcą wziąć udział w Akademii Pełnej Zdrowia w przyszły poniedziałek – 24 maja mogą się zapisywać na pakiet pulmonogiczny. 25 maja dostępne będą zapisy na badania dermatoskopowe z konsultacją lekarza specjalisty chirurga onkologa dla dzieci i dorosłych.
W czwartek 27 maja zapisać się będzie można na mammografię dla kobiet od 40 do 50 roku życia oraz 70+, a 28 maja tj. w piątek na testy typu helicobacter. Konsultacja lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej wraz z pakietem zabiegów fizjoterapeutycznych dostępna będzie 31 maja.
Więcej informacji dotyczących pakietów zdrowotnych, warsztatów edukacyjnych, koncertów muzycznych, pakietów dla dzieci można znaleźć na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu.
Zapisy są możliwe pod numerem 41/247-61-10 w godzinach od 16 do 19 lub osobiście w siedzibie starostwa przy ulicy Iłżeckiej.
W 2019 roku udział w programie wzięło ok 3 tys. mieszkańców. W ubiegłym roku ta liczba była mniejsza z uwagi na pandemię koronawirusa. Na wszystkie pakiety w tym roku starostwo przeznaczy kwotę 130 tys złotych.

/marsz/

Ważne wydarzenia