Jest prawomocny wyrok po potrąceniu dwóch kobiet po Pasterce w 2017 roku

Jest sądowy finał tragicznego potrącenia dwóch kobiet wracających z pasterki 25 grudnia 2017 roku i prawomocny już wyrok dla sprawcy, wtedy 23-letniego kierowcy. Wczoraj Sąd Okręgowy w Kielcach rozpoznawał apelację i utrzymał w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Kara wynosi 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd zastosował środek karny w postaci dożywotniego zakazu powadzenia pojazdów mechanicznych, orzekł nawiązki na rzecz pokrzywdzonych tym przestępstwem w kwocie po 10 tysięcy złotych. Dodatkowo nakazał zwrot poniesionych przez oskarżycieli posiłkowych kosztów i obciążył oskarżonego kosztami procesu w kwocie 8 tysięcy złotych – mówi Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.
Do zdarzenia doszło na oświetlonym przejściu dla pieszych przy ulicy Polnej w Ostrowcu, w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ogrody.
Młody kierowca, mieszkaniec miasta uciekł z miejsca zdarzenia. Gdy po godzinie 3.30 zgłosił się na policję miał blisko promil alkoholu w organizmie. Życia 75-letniej kobiety nie udało się uratować. Zmarła w wyniku obrażeń. Jej 58-letnia wówczas córka zostało ciężko ranna. Doznała otwartego złamania nogi, musiała przejść kilka operacji.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia