Coraz bliżej rozpoczęcia budowy sali koncertowej przy szkole muzycznej. Do przetargu stanęły trzy firmy

Dziś nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na realizację pierwszego etapu budowy sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim i wygląda na to, że długo oczekiwana inwestycja w końcu doczeka się realizacji.

– Są wielkie szansę na realizację moich marzeń sprzed 10 lat, że 50-lecie istnienia szkoły w 2023 roku będziemy święcić już w nowej sali koncertowej. Wszystko idzie w tym kierunku – mówi Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektor szkoły.
Do przetargu stanęły trzy firmy. Oferta jednej z nich mieści się w zaplanowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej budżecie w wysokości blisko 7miu i pół miliona złotych. Firma Anna-Bud, – dodajmy, że to wykonawca przebudowy danego budynku Zakładowego Domu Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim – zaoferowała wykonać inwestycję za niespełna 7 milionów. Dwie następne oferty opiewają na ponad 7 milionów 800 tysięcy oraz ponad 9 milionów 800 tysięcy złotych. Przetarg może zostać rozstrzygnięty w ciągu dwóch tygodni. – Termin realizacji pierwszego etapu, który będzie obejmował stan surowy zamknięty ma się zmieścić, wraz z rozliczeniem, do końca listopada tego roku – wyjaśnia dyrektor Jurkowska-Siwiec. Drugi etap, zamykający całe przedsięwzięcie ma być realizowany w roku następnym, tak, by sala koncertowa była gotowa do sierpnia 2022 roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia