W Ostrowcu przybędzie kosmetyczek, fryzjerów i budowlańców

Bardzo duże zainteresowanie dotacjami na utworzenie własnej działalności gospodarczej w powiecie ostrowieckim.

Z dotacji w kwocie 25 tysięcy złotych mogło skorzystać 120 osób z dwóch grup wiekowych: przed i po trzydziestym roku życia. – W tej chwili zostały nam już tylko pieniądze dla osób do trzydziestego roku życia. Trwa jeszcze także nabór wniosków dla osób, które mają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaznaczając, że osoby niepełnosprawne ubiegające się o wsparcie na założenie własnej firmy ze środków PEFRON mogą liczyć nawet na 35 tysięcy złotych.
Większość środków na założenie działalności gospodarczej została już przyznana. Teraz trwa podpisywanie z nimi umów. – Cieszy fakt, że większość tych wniosków składają osoby z potwierdzonymi kwalifikacjami i nierzadko doświadczeniem zawodowym. Mamy przede wszystkim wnioski kosmetyczek, fryzjerów, a także dotyczących branży budowlanej – dodaje dyrektor Safijowska.
Powiatowy Urząd Pracy nadal dysponuje środkami na organizację prac interwencyjnych, również dla osób młodych w projekcie 'Od bierności do Aktywności Zawodowej’, w trybie ciągłym odbywa się aktywizacja bezrobotnych w formie robót publicznych, a dziś (pn) ruszył nabór wniosków na staże. Termin ich składania upłynie 21 maja.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia