„Gwiazdki Moc 2021”: 31 tysięcy 226 złotych i 94 grosze. Dziękujemy!

Joanna Gergont – Woś, redaktor naczelna Radia Ostrowiec i Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych ostrowieckiego szpitala dyskutowali nad przeznaczeniem środków pieniężnych zebranych podczas ubiegłorocznej akcji charytatywnej stacji 'Gwiazdki Moc’.

Przypomnijmy, że udało się zebrać dokładnie 31 tysięcy 226 złotych i 94 grosze, a całość tej kwoty pochodzi ze sprzedaży kalendarzy-cegiełek na 2021 rok oraz wpłat sponsorów oraz samorządów, które zdecydowały się zostać partnerem poszczególnych kart kalendarza. Mimo pandemii i ograniczonej formy zeszłorocznej akcji 'Gwiazdki Moc’ zebrana kwota jest bardzo wysoka i posłuży dwóm celom: doposażeniu Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrowcu oraz doposażeniu Stacji Diagnostycznej ostrowieckiej lecznicy.

-Sprawozdanie z przeprowadzonej zbiórki już zostało wysłane do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W tej chwili pozostaje nam tylko wydać pieniądze i zrealizować plany – mówi Joanna Gergont i dodaje, że mimo pandemii i trudnej sytuacji mieszkańcy miasta i powiatu nie szczędzili grosza.

A kiedy będziemy mogli zobaczyć pierwsze efekty akcji?

-Myślę, że nastąpi to bardzo szybko ponieważ nie będzie potrzeby przeprowadzenia dużych inwestycji, a będą to proste konkretne zakupy. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli się wspólnie cieszyć, że kolejny rok ta akcja przynosi wymierne efekty i służy nam wszystkim. Dziękuje naszym słuchaczom i partnerom biznesowym za to, że możemy zawsze na nich liczyć – podkreśla redaktor naczelna Radia Ostrowiec.

Dyrektor Adam Karolik zapewnia, że już w najbliższym tygodniu zostaną podjęte decyzje, co za zebrane środki kupić. Podkreśla też, że każde wsparcie jest ważne, bo szpital ma wiele potrzeb.

-Widzimy możliwość wykorzystania tych pieniędzy do poprawy warunków pracy punktu pobrań laboratorium analitycznego. Te pomieszczenia są ciasne i wymagają powiększenia, modernizacji i zakupu sprzętu i te pieniądze zostaną wykorzystane właśnie w tym celu – mówi.

Przypomnijmy, że była to już czwarta edycja świątecznej akcji Radia Ostrowiec i LGD Krzemienny Krąg. W pierwszej urządziliśmy świetlicę dla dzieci i rodziców w ostrowieckim szpitalu, zamontowaliśmy rolety przeciwsłoneczne na oddziale pediatrycznym oraz fotele – leżanki do sal, dzięki czemu rodzice czuwający przy swoich pociechach nie muszą już przynosić materacy i spać na podłodze. Do pokoju lekarskiego kupiliśmy także komputery i drukarki.
Dzięki drugiej edycji doposażyliśmy Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu w sprzęt potrzebny do urządzenia sal nauki zawodu oraz sali doświadczania świata, gdzie rehabilitują się dzieci z niepełnosprawnościami.
Trzecia edycja to zakup samochodu karetki dla ostrowieckich harcerzy, która służy wszystkim mieszkańcom powiatu.

/bart/

Ważne wydarzenia