Rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

żródło: pixabay.com

W poniedziałek ruszy rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/22. Od 17 maja do 21 czerwca ósmoklasiści będą mogli składać podania do wybranych szkół zgodnie z ustalonym harmonogramem.

– Tak jak w latach poprzednich szkoły powiatu ostrowieckiego są do rekrutacji przygotowane. Będziemy posługiwali się aplikacją „vulkanowską”, bo rekrutacja będzie odbywała się elektronicznie – mówi Antoni Maciejko, kierownik referatu edukacji starostwa powiatowego w Ostrowcu.
W szkołach średnich prowadzonych przez powiat przygotowano 925 miejsc. Jednak kandydatów ubiegających się o miejsce jest nieco ponad 750. – Tak jak każdego roku mamy pewną grupę uczniów, która przychodzi do naszych szkół, ze względu na ich kierunki kształcenia czy poziom kształcenia, spoza powiatu, więc jesteśmy w stanie przyjąć także tych uczniów – podkreśla kierownik referatu edukacji. Dodaje, że w 8 placówkach powstanie 31 oddziałów. Rozkład miejsc w poszczególnych typach szkół jest podobny. W liceach powstanie 13 oddziałów, w technikach 12, zaś w szkołach branżowych I stopnia na ten moment zaplanowano 5 oddziałów.

Wniosek o przyjęcie do szkoły będzie można złożyć przez 5 tygodni począwszy od poniedziałku (17 maja) do 21 czerwca do godziny 15-tej. Uzupełnienie wniosku o uzyskanych wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca do 14 lipca. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 22 lipca. Do końca lipca absolwenci podstawówek będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły i uzupełnienie dokumentacji, zaś 2 sierpnia ogłoszone zostaną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

/paw/

Ważne wydarzenia