Prezydent Jarosław Górczyński z nagrodą „Perły Samorządu” a miasto z wyróżnieniem

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński z tytułem 'Najlepszego Włodarza Miasta’ w kategorii miast do 100 tysięcy mieszkańców, a samo miasto z wyróżnieniem w plebiscycie ”Perły Samorządu 2021”. Plebiscyt organizuje 'Dziennik Gazeta Prawna” oraz Miasto Gdynia, a ogłoszenie wyników odbyło się wczoraj podczas gali prowadzonej on-line.

– Takie nagrody i takie wyróżnienia bardzo cieszą, bo przyznawane są przez fachowców. To nie jest wyróżnienie polityczne, ale dostrzeżenie Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta, w którym zmiany dokonują się w dobrym tempie, przy dobrych warunkach ekonomicznych i przy dobrej jakości usług dla mieszkańców – komentował dziś podczas konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński. – Chcę podziękować wszystkim współpracownikom, bo to nie jest tylko tak, że lider kreuję tę rzeczywistość. Kreuje ją grono współpracowników, ale i wszystkich pracowników urzędu miasta, dyrektorów jednostek, kierowników, prezesów i ich pracowników. Mamy naprawdę dobre jednostki. Z tego miejsca tę nagrodę dedykuję wszystkim tym, którzy ze mną pracują – podkreślał.
Do udziału w plebiscycie zaproszone były wszystkie samorządy, a kapituła konkursowa oceniała efekty działań w pięciu obszarach, takich jak gospodarka, edukacja, zdrowie i opieka, cyfryzacja, środowisko naturalne, a w tym roku także w kontekście wyzwań finansowych i społecznych, jakie przyniosła pandemia.
Dodajmy, że tytuły najlepszego włodarza gminy powyżej 100 tysięcy mieszkańców otrzymali Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni i ex aequo Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. W kategorii gmin poniżej 100 tysięcy mieszkańców drugim i trzecim miejscem za Jarosławem Górczyńskim wyróżnieni zostali włodarze Ciechanowa i Ełku.
Miasto Ostrowiec w swojej kategorii zostało wyróżnione, m.in. ze Świnoujściem, Sopotem, Ełkiem czy Świdnicą, a pierwsze trzy miejsca należą do Ciechanowa, Sanoka i Suwałk.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia