Policjanci z ostrowieckiej drużyny rowerowej rozpoczęli kolejny sezon

Ośmiu policjantów z ostrowieckiej drużyny rowerowej rozpoczęło kolejny sezon. Funkcjonariuszy na dwóch kółkach będzie można spotkać głównie w miejscach wypoczynku czy rekreacji na terenie Ostrowca.

– Staramy się być jak najbliżej obywateli. Uważamy, że patrol rowerowy jest doskonałym uzupełnieniem patroli zmotoryzowanych i pieszych, ponieważ policjanci znacznie szybciej mogą dotrzeć w różne, liczne zakamarki. Szczególnie tam, gdzie np. radiowóz nie może dojechać, bądź też patrolowi pieszemu zajęło by to zbyt wiele czasu – mówi Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy ostrowieckiej komendy policji.

Stróżów prawa na rowerach zobaczymy na osiedlowych uliczkach, w parkach czy terenach leśnych. Są wśród nich doświadczeni w służbie na rowerach policjanci, których łączy miłość do dwóch kółek – mówi Ewelina Wrzesień. Podkreśla, że policjanci będą zwracać uwagę na wykroczenia najbardziej dokuczliwe dla społeczeństwa – akty wandalizmu czy sytuacje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Dodaje, że oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz rowerzystów.

Mundurowi na dwóch kółkach będą obecni na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego do późnej jesieni. To już trzeci sezon na rowerach ostrowieckich policjantów.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia