Powiat wyremontuje bazę po zarządzie dróg wojewódzkich

Do końca sierpnia potrwać mają roboty budowlane związane z przystosowaniem dawnej bazy Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach przy ulicy Siennieńskiej dla służb drogowych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu. Zaraz po tym przeprowadzka.

– Cały zasób, który jest w posiadaniu starostwa powiatowego w zakresie utrzymania dróg powiatowych, więc maszyny, sprzęt, narzędzia zostaną przeniesione do tej bazy. Będzie przeniesionych tam także ośmiu pracowników gospodarczych. Jeżeli wybrany wykonawca dotrzyma terminy, to stanie się to 1 września – mówi Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego.
Samorząd ponad pół hektarowy teren przejął od Świętokrzyskiego Zarządu Dróg w 2019 roku, gdy jednostka przeniosła się do nowo wybudowanej bazy w Ćmielowie. Na początku kwietnia tego roku powiat ogłosił przetarg na wyremontowanie budynku biurowego, socjalnego, portierni, wiat oraz ogrodzenia i utwardzenie placów. Zgłosiły się do niego trzy firmy.

– Budynek znajdujący się najbliżej drogi powiatowej ma charakter budynku mieszkalnego i chcemy, żeby ta baza tak została urządzona, żeby jedna osoba mogła tu zamieszkać. Nie będziemy musieli wtedy ponosić dodatkowych kosztów  z tytułu całodobowej ochrony lub pilnowania tego obiektu – dodaje wicestarosta.
Obecnie maszyny wykorzystywane przez służby drogowe powiatu ostrowieckiego są przetrzymywane na parkingu za starostwem przy ulicy Iłżeckiej. Samorząd na inwestycję przy ulicy Siennieńskiej przeznaczył ponad 300 tysięcy złotych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia