Budynek dawnego ZDK-u przechodzi metamorfozę. Sprawdziliśmy jak idą prace remontowe

Trwa remont budynku dawnego Zakładowego Domu Kultury, w którym mieści się kino Etiuda. Jak informuje Artur Majcher, naczelnik wydziału infrastruktury komunalnej ostrowieckiego urzędu miasta, prace idą zgodnie z harmonogramem.

– Budynek został rozbudowany od strony parku o część poszerzenia sceny i wykonania pomieszczeń służących artystom czyli szatnie, przebieralnie, WC. Wykonujemy już wewnętrzne instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, wentylacji mechanicznej. Przebudowywany i docieplany jest cały dach w ramach termomodernizacji tego obiektu i na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych opóźnień – mówi i dodaje, że oprócz poszerzenia sali kinowej, sceny i pomieszczeń za nią, gruntownej przebudowy doczekają się wszystkie wnętrza. – Poszerzenie sceny zostało już finalnie wykonane pod względem konstrukcyjnym. Rozebrane zostały już boczne filary przy scenie i światło sceny również zostało poszerzone. Wykonane zostały słupy i podciąg przy scenie. Jest możliwość występu większej grupy osób na tej scenie – zaznacza naczelnik Majcher.

Przypomnijmy, że na pierwszej i drugiej kondygnacji budynku powstanie Centrum Tradycji Hutnictwa. Na ostatnim, trzecim piętrze budynku pojawią się sala konferencyjna i edukacyjna oraz pomieszczenia biurowe zarezerwowane dla MCK-u. Na parterze powstanie kawiarnia, a wejście do budynku oraz klatka schodowa zostaną przebudowane. Obiekt zyska także dwie windy – jedna z nich będzie znajdowała się od strony parku w części scenicznej, druga od frontu od al. 3 Maja. W miejscu dawnego klubu Perspektywy pojawi mała sala studyjna na ponad 50 miejsc siedzących.

Modernizacja budynku potrwa do połowy przyszłego roku. Wartość prac remontowych wynosi ponad 21 milionów złotych. Dodam, że na czas remontu kino 'Etiuda’ zostało przeniesione do Ostrowieckiego Browaru Kultury.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia