Wraca turystyka. Skorzystaj z bonu turystycznego

żródło: pixabay.com

Od wielu tygodni z powodu pandemii zamrożone były wszelkie usługi turystyczne. Ale w związku z malejącą liczbą zakażeń rząd powoli zmniejsza obostrzenia. Od 8 maja hotele będą mogły ponownie przyjmować turystów. Wiele z nich wpisało się na listę obiektów, w których zrealizujemy bon turystyczny.

– Taki bon wspiera nie tylko polskie rodziny, ale wesprzeć też ma branżę turystyczną w okresie kryzysu wywołanego pandemią – podkreśla Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Bon pobrać można za pomocą Platformy Usług Elektronicznych. – Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną – mówi rzecznik Szkalej i dodaje, że liczba aktywowanych bonów rośnie regularnie, nawet o kilka tysięcy dziennie. Do końca kwietnia tego roku z puli 4 milionów 200 tysięcy bonów aktywowano 1 milion 400, z czego w całości lub częściowo wykorzystano do tej pory 433 tysiące bonów.

Przypomnijmy, że wsparcie w wysokości 500 złotych na dziecko można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Na razie z puli ponad 4 mld zł, które są do wydania na bony, Polacy wykorzystali jedynie 313 mln złotych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia