Rusza program wysokich stypendiów dla uczniów podstawówek

Na sesję Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zaplanowaną na 14 maja skierowany zostanie projekt uchwały w sprawie lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów ostrowieckich szkół podstawowych. Wprowadza on zapowiadane już przez prezydenta miasta bardzo wysokie stypendia w wysokości 10 tysięcy każde i będzie ich 10.

– Mam nadzieję, że ten program zostanie przyjęty przez radnych i już we wrześniu pierwsi szczęśliwcy będą mogli odebrać te nagrody – mówił w studiu Radia Ostrowiec Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji urzędu miasta. – Stypendium będzie przyznawane w trzech kategoriach: naukowej, sportowej i artystycznej. W uchwale nie ma takich kryteriów, jak średnia ocen – dodaje naczelnik.
Wnioski dyrektorów szkół o nagrodzenie najwybitniejszych uczniów opiniować będzie specjalnie powołana kapituła, która wybierze dziesiątkę szczęśliwców. Co ważne, programem objęci będą nie tylko uczniowie podstawówek prowadzonych przez samorząd, ale także szkół prywatnych i tych prowadzonych przez stowarzyszenia. Ważne tylko, żeby swoją siedzibę miały w administracyjnych granicach miasta.

/mag/

Ważne wydarzenia