Rusza ogólnopolska akcja Tydzień Bibliotek

Każdego roku w maju odbywa się ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek tzw. Tydzień Bibliotek. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Do tegorocznej akcji pod hasłem 'Znajdziesz mnie w bibliotece’, po raz kolejny włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu. – Tydzień bibliotek ma na celu przede wszystkim promocje czytelnictwa i bibliotek. Ma na celu również podkreślić rolę czytania i zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza, a także zainteresowania książką jak najszerszych kręgów społeczeństwa. Dlatego nasza biblioteka włącza się, jak co roku, do tego przedsięwzięcia – podkreśla Paweł Górniak, dyrektor biblioteki.

Na przypadające między 8 a 15 maja święto, mieszcząca się w Ostrowieckim Browarze Kultury, biblioteka zaplanowała dla czytelników i mieszkańców Ostrowca kilka wydarzeń. Niektóre z nich odbędą się w formule online z uwagi na wprowadzone przez rząd ograniczenia. Tydzień Bibliotek zainauguruje sobotnie spotkanie autorskie z Magdaleną Urlich połączone z warsztatami. Będą również teatrzyki dla najmłodszych, warsztaty oraz eksperymenty. – Będzie próba bibliotecznego teatrzyku „Obibok”. Nasze panie mają ambicje teatralne i przygotowują od paru dni takie spotkanie dla dzieci i z dziećmi. Będą także warsztaty ilustratorskie, które poprowadzi Artur Bartkiewicz z zaprzyjaźnionej instytucji. Mamy nadzieje, że odbędą się one w plenerze. Planujemy również zorganizować 6. edycję Konkursu Ortograficznego. Taki konkurs zwykle odbywał się w marcu, ale z powodu epidemii musieliśmy go przesunąć. Wysłaliśmy zaproszenia do wielu szkół. Otrzymaliśmy już zgłoszenia. Jeśli pogoda dopisze to dyktando odbędzie się również w plenerze – mówi i dodaje, że w przyszłą sobotę, na zakończenie obchodów święta bibliotek, zaplanowano grę terenową w ramach familijnej soboty. Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń oraz zapisów znajdziemy na stronie internetowej biblioteki i w mediach społecznościowych.
/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia