Tegoroczna matura z angielskiego na poziomie podstawowym to „łatwizna”

Trwa maraton egzaminów dojrzałości. Dziś uczniowie sprawdzali swoją wiedzę ze znajomości języka angielskiego na poziomie podstawowym. Zdaniem maturzystów z ostrowieckiego 'Bronka’ tegoroczna matura z angielskiego to łatwizna.

– Matura była ogólnie łatwa. Myślę, że wszystko będzie dobrze. Temat części pisemnej też był łatwy. – Angielski na poziomie podstawowym banalny. Nie miałam problemów z żadnym z zadań. – Było łatwiutko. To chyba najłatwiejszy egzamin spośród tych ostatnich trzech dni – mówili absolwenci III Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu – Łukasz, Wiktoria i Julia.

Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym składa się z trzech części. Uczniowie rozwiązują zadania czytania ze zrozumieniem oraz ze słuchu. Jest także część pisemna. Tegoroczni maturzyści mieli za zadanie przygotować wpis na bloga. – Dotyczył on pracy, że dostałam się do pracy. Należało opisać co to za firma, dlaczego ją wybrałam. Jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna – zdradziła tuż po zakończeniu egzaminu Wiktoria Kijanka.

Jutro uczniowie zmierzą się z językiem angielskim na poziomie rozszerzonym.
/paw/

Ważne wydarzenia